Претседателот на ГФК Тиквеш- Миле Масларков и тренерот Љупчо Димитковски во изјава за РТК.МК  им заблагодарија на сите навивачи за подрдршката на Тиквеш на средбата со Лабуништа.

Во среда на 5 јуни  се игра завршнииот бараж  со  ФК Силекс од Кратово.Натпреварит се игра во 16.30 на стадионт  во Ѓорче Петров.И за ова важна средба се очекува големата поддршка за нашите фудбалери и клубот.Димитковски  најавува победа и славје за историскиот пласман и влез  по 17 години во Прва лига.

 

01230.jpg

 

 

 

 

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА