61-96Е  е резултатот на новата победа на нашиот тим. Одлична тимска игра која резултираше со убедлива победа над тимот на МЗТ Скопје УНИ Банка. Најефикасни во нашиот тим Караколев со 17 поени, Марзет 15 и Коцев со 14 поени. Честитки на сите!

Самарџиев одлично да ја води екипата

Кошаркарите на M-18 убедливо го победија Пелистер  и оставија одличен впечаток.Наредниот викенд младите кошаркари на М-18 играат со Феникс.

Кошаркарите на М-16  загубија од Гостивар на домашен терен 

За Горан Самарџиев-тренерот на МКК „Еуроникел 2005“,поразот во Гевгелија од Кожув е минато и веке се мисли за новата средба во сабота во СС Јасмин во Каадарци во 18.00 со  „Академија ФМП“.Покана до публиката да гледаат добра кошатрка.

Екипата на КК “ Спортисимо” e победник на регионалниот турнир -Баскет Фор Кидс (Basket4Kids) за играчи до 13 години кој се одржа во Кавадарци во Спортската сала Јасмин во организација на Sport Klub.

KK„ЕУРОНИКЕЛ- 2005„ одржа прес конференција.Клубот е спремен за новото првенство.Има нови засилувања но ќе им се дава шанса и на домашните играчи.Новиот стручен штаб, очекува поддршка од публиката.

На прес koнференцијата на новинарите и на јавноста им се обратија:

-Герасим Кујунџиев- ген. директор на Еуроникел Индустри
-Ванчо Филkовски-менаџер на КК„Еуроникел 2005“
-Горан Самарџиев-тренер на КК„Еуроникел 2005„
-Јане Петровски -капитен на КК„Еуриникел 2005„.

Kaвадаречките кошаркари се наоѓаат на 4 место со 13 бодови, колку што има и КК Работнички

Во неделата се одигра finalfour турнирот во кошарка за играчи до 13 години кој беше организиран од најголемата спортска телевизија на балканот SPORTKLUB.

Кошаркарите на  КК  Фени Индустри утре во салата Јасмин имаат првенствена средба  во најелитното првенство во Македонија во кошарка. Се  среќаваат со екипата на КК Кожуф од Гевгенија а напреварот започнува во 18.00 часот.Кавадарчани моментно се наоѓаат на 4 позиција на првенствената табела со 11 освоени бодови , 2 помалку од првопасираната „Блокотехна“. 

Одлична игра и две победи на Трокал на турнирот во Скопје; против Струга 32: 2 и Вардар 65-20

 На меморијалниот  турнир „Ордан Тотов“ годинава учествуваа 4 екипи  кошаркари-ветерани.

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА