IGM TRADE

tikvesija-fudbal/6601-video-makedonija-go-igra-vtoriot-natprevar

Доколку ја изненадиме Украина ќе бидеме на чекор од пласман во финалето

tikvesija-fudbal/6599-video

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ОД ПОРТУГАЛИЈА, РОМЕЛУ ЛУКАКУ ОД БЕЛГИЈА И ПАТРИК ШИК ОД ЧЕШКА ВОДАТ НА ЛИСТАТА НА СТРЕЛЦИ СО ПО ДВА ГОЛА.

tikvesija-fudbal/6597-video-fudbalerite-na-gfk--tikvesh

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА УПРАВАТА МАСЛАРКОВ НАЈАВИ ДЕКА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА НАСТАП ВО ПРВАТА ЛИГА КЕ СЕ ОДВИВААТ ВО КАВАДАРЦИ И ОХРИД.

...

tikvesija-fudbal/6593-in-memoriam-pochina-ljupchio-fuilipov-poznat-sportski

IN MEMORIAM-ЉУПЧО ФИЛИПОВ (22.09.1959 - 14.06.2021)

Непријатно одекна веста за смртта на Љупчо Филипов човек од спортот. Филипов беше човек кој сите...

tikvesija-fudbal/6589--storiski-den-za-makedonskata-fudbalska-reprezentacija-

Во невидена еуфорија кавадарчани навиваа и ја бодреа македонската фудбалска репрезентација

Историски ден за македонската фудбал...

tikvesija-fudbal/6583-tikvesh-go-zadrzha-kosturot-na-timot

фото:Р.Стамаџиев

ДИМОВСКИ ОСТАНУВА НА ГОЛОТ НАУМОСКИ, НАУМЧЕСКИ И ЉАМЧЕВСКИ ВО ВЕЗНИОТ РЕД А СПАХИУ И ХРИСТОВ ВО НАПАДОТ

Фудбал...

tikvesija-fudbal/6525-v-i-d-e-o

190927060_10209514464494579_8024676578213536238_n ...</span></p>
            </div>

</div><div class=

tikvesija-fudbal/6517-deneneska--barazh--kavadarchani-sakaat

ПОСЛЕДНАТА ПРЕЧКА ЗА ВЛЕЗ ВО ПРВАТА ЛИГА ЗА ГФК ТИКВЕШ СЕ ВИКА СИЛЕКС

Денеска фудбалерите на Силекс и Тиквеш ќе се пресметаат во ба...

tikvesija-fudbal/6515-video--utre-gfk-tikvesh-igra

Во пресрет на утрешниот бараж со Силекс ги посетивме кавадаречките фудбалери и стручни лица на последниот тренинг пред утрешната сред...

tikvesija-fudbal/6494-barazh--za-prva-liga

СРЕДБАТА КЕ СЕ ОДИГРА НА 25 МАЈ ВО СКОПЈЕ

Во жрепката за бараж дуелите за опстанок односно пласман во првата МФЛ фудбалерите на Тикв...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)