IGM TRADE

tikvesija-fudbal/7315-ke-startuva-li-tretata-liga-jug

Андреј Лазаров четврто засилување во редовите на ГФК Тиквеш

Неофицијално дознаваме дека со стартот на првата и двете втори лиги мо...

tikvesija-fudbal/7313-tri-novi-iminja-vo-rosterot-na

Голман, десен бек и везиста се првите аквизиции на кавадаречкиот прволигаш

Фудбалерите на ГФК Тиквеш во пресрет на она што се вика ...

tikvesija-fudbal/7276-futsalcite-gostuvaat

ФУТСАЛЦИТЕ ГОСТУВААТЦрна Река му гостува на Арбен Џафери а Клими патуваат во Тетово

Викендов ке се одиграат средбите од 11 коло во п...

tikvesija-fudbal/7269-2021-fudbalska-godina

Игравме на Европско, ке играме бараж за Светско и добивме противници по мерка за Лига на нациите

2021 сигурно ке биде запаметена како ...

tikvesija-fudbal/7235-gfk-tikvesh-zagubi-od-bregalnica-so

Кавадарчани со катастрофално второ полувреме им подарија победа на штипјани

Заврши есенскиот дел од фудбалското првенство на Мак...

tikvesija-fudbal/7225-gfk-tikvesh-se-vrakja-so-bod

Кавадарчани повторно избегнаа пораз но конкурентите прокнижија по 3 бода

Во рамките на 17 вонредно коло денеска во првата МФЛ се заб...

tikvesija-fudbal/7215-gfk-tikvesh--izvleche-bod-vo

Кавадарчани одиграа квалитетно но за жал без реализација

Фудбалските прволигаши го одиграат 16-тото редовно коло. Беа постигнати с...

tikvesija-fudbal/7212-gfk-tikvesh-vo-nedela-gostuva-kaj

Стружани се фаворит на хартија но кавадарчани покажаа дека знаат и можат против фаворитите

Фудбалските прволигаши во недела ке го ...

tikvesija-fudbal/7199-porazi-na-kavadarechkite-ekipi-vo-futsal

,,Црна Река,m дома загуби од ,,Железарец,, со 2-3 а ,,Клими,, беше поразена нагости од ,,Астибо,, со 7-6

Иминатиов викенд се одиграа средбите ...

tikvesija-fudbal/7192-gfk-tikvesh-gi-prodolzhi-shansite-za

Кавадарчани со 2-0 го совладаа Работнички и најавија интересна борба за опстанок во елитата

Во 15-тото коло од ПМФЛ се постигнаа резу...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)