МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Локалното дерби во третата фудбалска лига му припадна на Росоман .

Резултатот сам по себе зборува за состојбата на теренот.5 гола во мрежата на ФК Габер од Ваташа и само еден во мрежата на ФК Росоман е сигурен покаател за убедливоста во победата на росоманчани.Во Третатата фудбалска лига од овој регион активни се ФК Марена и ФК Вардар.Овој викенд се играше уште едно локално дерби во кое ФК. Вардар од Неготино ја совлада екипата на ФК.Марена со 3:2-(еден гол на маренци им бил поништен ) .