МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Сообраќајната несреќа се случила вчера на улицата„7 Септември“ во Кавадарци

„На 14.03.2018 година во 13.30 часот на улица „7-ми Септември“ во Кавадарци патничко моторно возило „Пежо 206“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Л.С.(66) од Кавадарци, удрило во пешакот Г.С.(25) од Кавадарци. Од ударот пешакот се здобил со повреди, по што бил пренесен на лекување во Општа болница Кавадарци.Извршен е увид на местото на настанот“, соопштуваат во билтенот во МВР.