МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Несреќата се случила на патот Кавадарци-Мотел Дреново

На 25.04.2018 година околу 07.30 часот на регионалниот пат Кавадарци-мотел Дреново патничко возило „Форд фиеста“ со неготински регистарски ознаки, управувано од А.Д. (28) од Кавадарци излетало надвор од патот. Притоа, А.Д. се здобила со тешки телесни повреди, била пренесена во Општа болница - Кавадарци каде и е укажана лекарска помош и била задржана на лекување. Увид на местото на настанот изврши екипа од Полициската станица Кавадарци