МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Невреме попладневно го зафати атарот на село Бохула .Неофицијално дознаваме дека за кратко врене паднала голема количина дожд и град.Засега според извори од сицијалните мрежи се работи за обилно врнеѓи од град кои направиле големи штети на градинарски,овошни и други култури кои се посеани и жителите очекуваа богат род.

37689300_582077858856437_4362457531621048320_n.jpg

37655411_582077905523099_1347485258282434560_n.jpg37679821_582075628856660_1629132918448193536_n.jpg37693369_582075638856659_7012499065317359616_n.jpg