ГФК Тиквеш во недела се среќава со Вардар од Неготино.Повод да се присуствува на локалното дерби кое Стручниот штаб и фудбалерите веруваат ке го добијат и ке прокнижат нови три бода

Тренерот Љупчо Димитковски Гањо, и капитенот Ѓорѓи Мојсов денеска на прес конференција потврдија дека во недела од Неготино планираат да се вратат со три бода.Екипата е влезена во форма и нема зошто поинаку да размислуваат.Впрочем цела сезона кавадречкиот Вторологаш игра добро и продуктивно.Последните 6 средби ги добива во своја корист, и до крајот на првата полуетапа ке настојува да победува и дома и во гости.

На дербито во Неготино се оечкува присусвото на навивачката група Лозари-Исток и голем број љубители на фудбалот од двата града.РТК.МК ке ја пренесува директно на својот ФБ профил.

0000000000000002222222233344.jpg

000000000000033444445.png

000000000000000000333444.png