МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Викендов во Дојран се одржа државното првенство во риболов на пливка со јадица, во категорија на деца до 15 години.

Пред се учесниците-деца храбро ги издржаа напорите кои треба да се вложат да за се учествува на Државно првенствто, а пред се притоа важно беше да одолее на високите темоартури кои ги следеа за време на натпреварот.

Резултатите се одлични, за кавадаречкото риболовно друштво „Оскар“.Тие беа екипно први а првото место беше освоено и во поединечна конкуренција .Епитетот најдобар го понесе Антонио Еленов. На второ место во екипна конкуренција се пласира РД„Св.Апостол Павле“ од Охрид, а трети екипно а второ и трето поединечно беа натпреварувачите од „Мамец„ од Прилеп.

Повеќе среќа за останатите екипи наредната година.

Целиот натпревар одлично беше организиран од Македонската риболовна федерација.

Бистро

64276996_2218684098245562_176244279344103424_n.jpg64329272_2218683954912243_4570430662821019648_n.jpg64785439_2218684148245557_785874686117412864_n.jpg64204070_2218683904912248_810095278009876480_n.jpg64396147_2218678888246083_7289933869371883520_n.jpg