IGM TRADE

Кавадарчанецот Миле Трајков освои трето место на светското првенство во брзо примање и предавање на знаци од Морзеова азбука

Oва н...

Најиграната комедија на сите времиња, безвременската „Женидба“ на големиот руски автор Николај Васиљевич Гогољ многу скоро ќе б...

Возилото е со специјална намена за одзатнување на фекални канализации за чии услуги досега се трошеа значајни средства

Јавното пр...

Третман на кучињата скитници навистина е потребен и ние како Општина ке преземеме мерки, вели градоначалникот Александар Панов, кога ...

Mладата Мартина Баракоска влезе во историјата на фестивалот како прва девојка која ја освоила Гран При наградата „Трајко Каров“...

Најголемите амбасадори на македонската национална култура и самобитност,Анасамблот „Танец“ синоќа имаше настап во Кавадарци.

7-мо Септемврискта награда годинава ја добија Компанијата ,,Инел Интернационал,, и проф- д-р Кирил Темков

Со изведба на македонската...

Давор Дишлиевски второпласиран на Тиквешкиот пливачки маратон 2015

Во организација на Пливачката федерација на Македонија и локалн...

НА ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА КАВАДАРЦИ: БИСТИТЕ НА БОРЦИТЕ НА ЕДНО МЕСТО: ВО ПАРКОТ НА РЕВОЛУЦИЈАТА

Од денеска во Паркот на Револу...

РЕШЕНИЈА ЗА РАБОТЕН ОДНОС НА НЕОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ ДОБИЈА РАБОТНИЦИ ВО МУЗЕЈ ГАЛЕРИЈАТА, ДЕТСКАТА ГРАДИНКА И ДОМОТ НА КУЛТУРАТА

Возд...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)