МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

По шпекулациите кои завчера,вчера и денеска се присутни во кавадаречката јавност дека наводно во градот има заболени од Корона вирус, денеска , остро е демантирана ова шпекулативна вест, и истата е неточна и лажна.Во Кавадрци и Општинава , велат од Епидеомиолошкото одделение , НЕМА РЕИСТРИРАНИ ЗАБОЛЕНИ НИТУ СОМНИТЕЛНИ од Корона вирусот.

Шпекулациите никокму не служат особено не на граѓаните.

Инаку доколку има вакви заболени или сомнителни,надлежните во Министерсвото за здравство ке ги регистрираат и за нив ке биде соопштено на редовните брифинзи на Министерот за здравство . Засега нема такви заболени а граѓаните без паника треба да се придржуваат на мерките кои стапија на сила вчера и денеска.