МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„На 11.04.2020 во 20.25 часот, полициски службеници од Полициска станица Кавадарци на ул.„Глигор Прличев“ во Кавадарци, за време на воведената мерка за ограничено движење, го лишиле од слобода Ј.Т.(26) од Кавадарци, кој се однесувал агресивно и физички ги нападнал полициските службеници. По документирање на случајот, против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци „-се наведува во денешниот билтен на МВР.

м.димитров