МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

КОГА КЕ СЕ ОДРЖИ ДЕМОФЕСТИВАЛОТ НА РОК ГРУПИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА ОРГАНИЗАТОРОТ ДОПОЛНИТЕЛНО КЕ СООПШТИ

Поради влошените временски (не...

Камион со приколка попладнево се запали во движење, на патот меѓу кавадаречките села Раец и Фариш. Информацијата ја потврди Илчо Богев...

Денеска се навршуваат шеесет години од тектонската несреќа во кавадаречко Моклиште, кога загинале 11 луѓе, 1.200 овци и крупен добиток.

<...

„ВРАНЕЦ“ НА „СКОВИН“-ПРОГЛАСЕН ЗА ЛАУРЕАТ ВО КАВАДАРЦИ

Лауреатот-Златна за виното „Вранец„ на Тиквешкиот гроздоб...

Ученици маскирани во гроздови и винови лози, но и најразлични други маски во најразлични бои, беа дел од денешниот детски карневал.

...

Во енергична, разиграна и на моменти емотивна и носталгична атмосфера, хрватските рок-легенди „Парни Ваљак“ не се штедеа пред Кав...

Од 5 до 70 години.

Генерациски спротивности обединети во еден спорт. Рекреативно возње велосипед.

Денеска над 80 членови на точакџ...

Во салата Јасмин денеска се одржа 6-тото издание на возобновениот турнир во кошарка СЕСТРИ КИТЕВИ.

Годинава семејството Китеви со д...

Убавата атмосвера на концертот на Фолтин и Рибја Чорба им донесе илјадници гости на градскиот полоштад. Денеска, пак интересна атмосфе...

Кралица на Тиквешкиот Гроздобер 2016 година е Ивана Малкиќ, а крал Александар Маринковиќ

kralica2

Синоќа в...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)