Изминатиов викенд на прекрасното Kрушевско езеро се одржа првиотКрушевски пливачки маратон. На истиот учество зедоа триесетина пливачи од целата држава во различни возрасни категории меѓу коии кавадаречкиот маратонец Д-р. Бошко Илиев. Тој во категоријата родени 2002 и постари го освои одличното второ место. Инаку оваза нашиот маратонец беше само втор маратон сезонава по далечинскотопливање во градскиот базен во чест на илинденските празнувања

М.В.

117305659_748820172577087_1616066759711336289_n 117335613_1469756696560449_687395214137290491_n