МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Во Кавадарци нема а во соседно Неготино едно лице е позитивно на коронавирусот.Ова денеска напладне ни го соопшти Д-р спец. епидемиолог Русте Јовановски од Центарот за јавно здравје Квадарци.

Заразениот со „ковид 19“ од Неготино има 67 години и се наоѓа на лекување во Инфективната клиника во Скопје.

м.д,.

Negotino20grad