МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„На 04.10. во 01.00 часот во СВР Велес било пријавено дека пред угостителски објект во Кавадарци е нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.В.(24) и Р.П.(24) двајцата од Кавадарци од една страна и М.К.(21) од Кавадарци од друга страна. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.„- се наведува во денешниот билтен на МВР.