МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

„На 14.11.2020 во 18,00 часот во Полициска станица Кавадарци, Х.И.(32) пријавил дека околу 16,30 часот додека заедно со неговата сопруга Е.Н. биле во фирма во кавадаречко село по претходен договор со сопственикот С.Ц.(40) од Кавадарци, настанала расправија по што С.Ц. физички ги нападнал, додека С.Ц. во 18.00 часот во Полициска станица Кавадарци пријавил дека Х.И. и Е.Н. му упатувале закани и навреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.„- се наведува во денешниот билтен на МВР за настанот во Општина Кавадари.