МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

19 ИЗЛАГАЧИ ВО ВИНСКИОТ МУЗЕЈ ГИ ПРЕТСТАВИЈА СВОИТЕ ПРОИЗВОДИ

Денеска во Винскиот музеј во Градскиот парк „Љупчо Шкартов„ во Кавадарци во организација на „Винотек“ по 4 пат се одржа фестивалот на младо вино „Тиквешија 2020“. Се преставија 19 излагачи со свои производи од грозје. Меѓу нив имаше мали но и големи винарии,потоа семејни винарии како и индивидуални производители.

Целта на настанот е во ова тешко време да им се даде подршка на сите од секторот за производство на вина и ракии а Тиквешијата е најпогодно место за тоа.

м.в.

130445276_401811077686337_4344994658077330453_n