МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

фото Архива на РТК.МК

„На 28.12.2020 во 01,00 часот во Кавадарци на улица „Вишешница“, Х.К. (19) од Кавадарци управувајќи патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки удрил во пешакот Љ.Т.(22) од Кавадарци, кој се здобил со тешка телесна повреда и бил пренесен во болницата во Кавадарци. Извршен е увид на местото на настанот„, се наведува во денешниот Билтен на МВР.