МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„На 18.01.2021 во 15.00 часот во ОВР Кавадарци, О.Ѓ.(38) од Росоман пријавил дека околу 13.00 часот ул.„Западен булевар“ во Кавадарци, поради недоразбирање во сообраќајот, едно лице му се заканувало и се обидело да го повреди со остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот„- се наведува во денешниот Билтен на МВР,