МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

“На 12.05.2021 во 13.15 часот во ОВР Кавадарци, Д.Ш.(52) од Кавадарци пријавила дека на 10.05.2021, додека ги чистела подрумските простории на нејзината куќа, пронашла предмет кој наликувал на граната. Увид на местото извршиле увидна екипа од ОВР Кавадарци и стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување Кавадарци, при што е констатирано дека станува збор за старо зрно од противавионски топ, кал.45мм. Од Дирекцијата за заштита и спасување Кавадарци зрното е подигнато од лице место,-„ се наведува во денешниот билтен на МВР.