МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

До 17 часот излезноста во Кавадрци изнесува 70,09 насто

Во Кавадарци до 17 часот гласале 70,09 отсто од гласачите, а во Росоман 75 отсто, информираа претседателите на општинските изборни комисии во двете општини, Зоран Костов и Лазо Симоновиќ.