МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Со песна, изложба и дегустација на вина одбележана една година од успешната приказна на кавадаречкиот вински музеј

Вински Музеј – Кавадарци синока одбележа една година постоење и успешна работа, период во кој оваа институција стана задолжителна дестинација за локалните, домашните и странски посетители. На почетокот на настанот присутните ги поздравии директорката Весела Честоева која воедно и ги запозна присутните со сите настани кои се случиле во изминатава година.

На крај на присутните им се обрати и градоначалникот на Општина Кавадарци Митко Јанчев кој покрај роденденот ги честиташе и претстојните празници

М.В.

241507100_259312809527471_6097545509117371755_n (1)