На 18.09.2021 во 16.20 часот на регионалниот пат Р1-103, во правец од с.Марена кон Неготино, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел зафира“, со бугарски национални ознаки, управувано од С.Н.(32) од с.Дреново, кавадаречко и товарно возило „ман“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од А.Л.(27) од Неготино. Во несреќата С.Н. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во медицинска установа. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Неготино.