МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Првенчето на Пендев претставува неколкудецениска борба со самиот себе.

Синоќа во фоајето на Домот на културата „Иван Мазов Климе„ се одржа промoција на книгата „Јас и Јас“ од кавадарчанецот Миланчо Пендев. За Пендев ова е прво дело но истакна дека нема да застане тука и веке ја најави втората книга. За самото дело Пендев истакна дека станува збор за труд во кој се опфатени неколку децении наназад и неговата секојдневна борба со самиот себеси.

2 332 55555 44444 viber_image_2022-03-01_11-02-45-850

Мики Виденовиќ