МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„На 15.06.2022 во 19.20 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на локалниот пат с.Ресава-Кавадарци, во близина на место викано „Пумпите“ на Тиквешко езеро, патничко моторно возило „опел астра“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од С.Т.(47) с. Бегниште, кавадаречко, излетало надвор од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општата болница во Кавадарци. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.„ се наведува во денешниот билтен на МВР.