МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Нашите девојки завршија како трети во својата група играа со Република Ирска и победија.

На светското првенство во кошарка за средни училишта кое се одржува во Белград екипата од гимназијата “Добри Даскалов“ загуби од соодветната селекција на Тајпеј со резултат 83 - 46. Да споменеме дека оваа селекција важи како главене фаворит на светското првенство.

Со овој пораз младите кавадарчанки го зазедоа третото место во групната фаза. Следниот натпревар го одигравме против Република Ирска во недела и победивме .

viber_image_2022-09-24_08-58-47-543 viber_image_2022-09-24_08-59-18-416 viber_image_2022-09-24_08-59-35-552

М.В.