МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

„Неодамна ја посетив малата Бутик винарија „Бади“ во Кавадарци и поразговарав со сопствениците, младиот брачен пар Блаже и Емилија Миневски. Секогаш е убаво кога ќе запознаеш млади луѓе кои имаат вештини и знаења и успешни резултати зад себе.„ -ова го напиша претседателот Стево Пендаровски на својот ФБ Профил задовлолен од својата посета на Буртик-Винаријата „БАДИ“ од Кавадарци. ртк.мк не беше известена за ова посега на ова кавадречката Винарија. 317720378_709890173835229_3696873380389813121_n 317632591_709890177168562_2177568972847864059_n 2233