МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

Еуроникел гостува во Струмица, Пробаскет го пречекува Бадел а екипите на Спорт Тим од Неготино гостуваат во Кавадарци

Кошаркарска...

„Пробаскет„ во првото коло на домашен терен го пречекува шампионнот „Бадел“

Најквалитетното кошаркарско натпреварува...

Дербито го играат ТФТ и МЗТ а Гостивар без публика ке го пречека Пелистер

Се е подготвено за старт на новата натпреварувачка сезона...

Шампионот МЗТ и куп победнникот ТФТ ке ја најават новата сезона чиј старт е закажан за 8 октомври

Екипите кои ги освоија трофеите во...

Нашите кошаркарки со порази го стартуваа европското првенство - Б дивизија

Женската јуниорска кошаркарска репрезентација на Маке...

Нашите момци досега не покажаа ништо од талентот со кој располагаат

Машката јуниорската кошаркарска репрезентација на Македонија...

Дали екипата на ФМП ке се трансформира и дали ке продолжи во елитата или едноставно ке ослободи место за друг тим

Составот на Акаде...

Искусниот кошаркар спогодбено го раскина договорот со Пелистер и најверојатно кариерата ке ја продолжи во Кавадарци

Поранешниот ...

Покрај него кавадарчани под договор ги имаат уште Николовски, Соколов, Караколев и Стојановски

Ивица Димчевски членот на златната ...

Нашите млади кошаркари го совладаа домакинот Грузија со 76-73 и закажаа четвртфинале против Естонија

Младинската кошаркарска репре...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)