МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Четири години откако Горан Самарџиев го крена шампионскиот пехар, балканската БИБЛ лига повторно се враќа во градот на својот поранеш...

Кошаркарите на Фени Индустри изутринава заминаа за Пеќ, каде утревечер ќе го одиграат првиот натпревар во рамки на балканската БИБЛ л...

Кошаркарите на Фени Индустри ќе се обидат да го вратат пехарот од меѓународниот меморијален кошаркарски турнир „Димитар Ѓорѓиев&ldq...

Македонските кошаркари вечерва во Кавадарци го претрпеа третиот пораз во групата од кфалификациите за „Евробаскет 2017“.

Маке...

216 Сантиметри високиот Драган Тубак е најновата аквизиција на кошаркарскиот клуб Фени Индустри кој засилено се подготвува за престојн...

Договорот со компанијата „Дрекслермаер“ ќе овозможи oдржување бесплатни кошаркарски тренинзи за млади кошаркари

Во рамки на...

Возбуда, адреналин, спортска забава, добри потези и искрено дружење го одбележаа четвртиот по ред, веќе традиционален турнир во улична...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)