МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадарчани се многу близу да го освојат третото место во плеј офот зад Пелистер и МЗТ

Екипата на ЕуроНикел го совлада на домашен т...

И покрај поразот кавадарчани ја задржаа третата позиција на табелата

Актуелниот шампион на Македонија, екипата на МЗТ во реприза н...

Кавадарчани со одлична игра во второто полувреме го совладаа Гостивар со 82-72

Во кошаркарскиот плеј оф викендов се одигра само еден ...

МК “Еуроникел“ во сабота од 18 часот го пречекува Гостивар

Викендов стартуваат средбите од кошаркарскиот плеј ...

Веке во сабота кавадарчанки ги чека четвртфиналната пресметка со шампионот „Баскет КАМ„

Официјално и дефинитивно екипата на...

Пелистер, МЗТ, Еуроникел, ФМП, Гостивар и ТФТ ке се борат за шампионската титула

Со средбите од 22 коло заврши регуларниот дел од сезо...

Кавадарчани одиграа тимски и лесно се справија со тимот на Ангели за конечни и убедиви 104-72

Кошаркарите на Еуроникел ја оправдаа фа...

„Пробаскет„ и „Трокал“ во меѓусебен дуел ке решат кој ке игра во елитата следната сезона

Екипата на Гризли Баскет е нов...

Кавадарчани со перфектни последни 10 минути го совладаа Работнички на гости со 68-87

Претпоследното 21 коло од регуларниот дел во коша...

Со победа кавадарчаани ке си го осигураат учеството во плеј оф завршницата

Кошаркарите викендов ке го одиграат предпоследното 21 к...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)