МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Во групата А се е веке решено а во групата Б,, Гризли,, и ,,Патриот,, ке решаваат за првите две места

Екипите на Бадел и на Баскет Кам де...

На две кола до крајот од регуларниот дел неизвесна борба за позициите 4, 5 и 6 20 коло во првата кошаркарска лига донесе очекувани резулта...

Кавадарчани славеа на гостувањето кај Куманово а Феникс загуби од ТФТ

Кошаркарите полека го привршуваат регуларниот дел од сезона...

Кошаркарите на Еуроникел 2005 повторно ке гостуваат овој пат во недела кај тимот на Куманово

Стартува разврската во првата машка кош...

Младите кошаркари до 14 години од СПОРТИСИМО и ЕУРОНИКЕЛ 2005 го затворија 6-тото првенствено коло во групата ИСТОК. Екипата на СПОРТИСИМО...

Кавадаречките кошаркари славеа на гости кај директниот конкурент, екипата на Феникс со 84-88

На 4 кола до крајот се разжестува борбат...

Кошаркарите на Еуроникел гостуваат кај директниот конкурент, екипата на Феникс

Во првата машка кошаркарска лига продолжува борба...

Пробаскет не успеа да ја совлада Крива Паланка а Трокал беше убедлив против Куманово

Викендов продолжија возбудувањата во првата ...

Од 14 часот Трокал – Куманово, од 16 часот Пробаскет – Крива Паланка и од 18:00 Еуроникел - Кожув

По паузата заради купот и репрезен...

Фаворитите беа сигурни во редовните кола во првата А и првата Б женска лига

Изминатиов викенд стартуваше втората фаза од натпревар...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)