МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

РАКОМЕТАРИТЕ НА ТИКВЕШ УТРЕ ГИ ПРЕЧЕКУВААТ ПРИЛЕПЧАНИ

Откако во изминатите два дена беа извршени тестирањата на коронавирус на сите екипи – ракометари и стручни штабови, од утре и дефинитивно ќе се рестартираат натпреварите од ракометната Суперлига.Ракометната федерација го рестартира првенството по ледниов редослед. Денеска, 21 октомври се играат дуелите од групата „А“ а утре, 22 октомври ке се одиграат натпреварите од групата „Б“. ДЕнеска ќе се играат два од предвидените три меча од третото коло во групата „А“. Во Охрид, домашниот тим ќе го пречека „Радовиш“ а во Струмица ќе играат „Астраион“ и „Струга“. Одложен е натпреварот помеѓу „КЛ7“ и „Пролет“, поради тоа што гостинскиот состав има дури 12 позитивни ракометари на Ковид-19.ите натпревари од групата Б би требало да се одиграат на 22 октомври, иако и во дел од екипите има нови позитивни случаи на Ковид-19.Трите натпревари од групата Б би требало да се одиграат на 22 октомври, иако и во дел од екипите има нови позитивни случаи на Ковид-19.Трите натпревари од групата „Б“ би требало да се одиграат утре,на 22 октомври, иако и во дел од овие екипите има нови позитивни случаи на Ковид-19.Во оваа група ке се играат средбите од 5 коло а двојките се следни :„РАБОТНИЧКИ“ е СЛОБОДЕН„МЛАДОСТ“ БОГДАНЦИ - „МЕТАЛУРГ“„БУТЕЛ“ СКОПЈЕ - „ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2“ГРК „ТИКВЕШ“ - „ПРИЛЕП“Да напоменемедека натпреварот „Тиквеш“ - „Прилеп“ ке се одигра утре со почеток во 19 часот пред празни трибини во салата „Јасмин“ но со стрим пренос на RTK.MK.

м.в.