МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ДЕВОЈЧЕТО ОД МАРЕНА ДОМИНИРАШЕ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ВО КАТЕГОРИЈА ДО 65 КГ

Новопечената репрезентативка, Стефани Николова од Марена која е член на боречкиот клуб Неготино покажа дека повикот во репрезентацијата е оправдан. Таа викендов на државното првенство за кадети кое се одржа во Скопје под будното око на нејзиниот тренер Јане Мелов, доминираше во категоријата до 65 кг и стана државен првак.

М.В.

168497935_913174632774353_703246323019125662_n