МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

12 ЕКИПИ КЕ ИГРААТ ДВОКРУЖНО А ПОТОА КЕ СЕ ПОДЕЛАТ НА ПЛЕЈ ОФ И ПЛЕЈ АУТ ГРУПИ

Познати се сите детали за новата ракометна сезона кај суперлигашите. Во регуларниот дел од сезоната ке играат 12 екипи, двокружно, односно 22 кола. Потоа според пласманот ке се поделат во плеј оф и плеј аут група во секоја по 6 екипи што значи уште 10 кола.Сезоната треба да започне на 8/9 септември, а до крајот на годината ќе се одиграат 17 кола, како и првото коло од Купот на Македонија. Во пролетниот дел ќе бидат одиграни уште пет кола од регуларниот дел, како и десетте од разигрувањето за титула и опстанок, плус четвртфиналето и завршницата од Купот на 14/15 мај. Последното коло најкавлитетните ракометнни екипи треба да го одиграат на 28/29 мај.

М.В.

218653707_333757541745154_3753129834621052812_n