МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ГРК Тиквеш ке биде во група со Струга и домакинот Прилеп а во другата група се КЛ7, Еурофарм Пелистер 2 и Дубочица од Лесковац

Екипата на ГРК Тиквеш ке земе учество на меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ во организација на РК Прилеп кој ќе се одржи од 31 август и ќе трае до 2 септември.Учесници од Македонија ќе бидат екипите на Прилеп, Струга, Тиквеш, Еурофарм Пелистер 2 и КЛ7. Единствена гостинска екипа ќе биде српската Дубочица од Лесковац.Учениците ќе бидат поделени во две групи со по три екипи. Во групата А ке бидат Прилеп, Струга и Тиквеш, а во групата Б екипите на Еурофарм Пелистер 2, КЛ7 и ДубочицаКавадаречките ракометари двете средби од групата ке ги одиграат во среда на 1 септември и тоа во 10 часот ке играме со Струга а во 18 часот со Прилеп. Во зависност од пласманот во групите во четврток на 2 сепштември ке се одиграат средбите за 5 место за 3 место и финалето. Сите средби ке се играат во салата при СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп.

М.В.

228628950_944214176434761_5228533899761237830_n