МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Таа е член на боречкиот клуб Неготино и настапи во категоријата до 66 кг.

Mакедонската кадетска и пионерска репрезентација во борење се наоѓа во Ксанти, Грција каде деновиве се одржува Балканското првенство во овој спорт. Како дел од репрезентацијата е и младата Стефани Николова која инаку е член на боречкиот клуб Неготино. Таа настапи во категоријата до 66 кг, стигна до финалето каде за жал загуби и мораше да се закити со сребрениот медал. Со овој медал Николова уште една покажа за како потенцијал се работи и дека нејзините вистински резултати допрва доаѓаат

М.В.

250373733_289384463051274_57274119128432528_n 251319097_1247340425735669_702887973499653654_n