МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Екипата на Вардар од Неготино во својата група го освои првото место но предизвиците допрва доаѓаат

Заврши регуларниот дел од сезоната за ракометните прволигаши. Во групата А лидерот Вардар од Неготино на гостувањето кај Работнички славеше со минимални 26-27 и остана прв во оваа група со ист број на бодови, 42 колку што има и Младост кој гостуваше кај Шампион и победи со 25-32. Гостинска победа и за Драчево кој славеше со 24-37 на гости кај Преспа. Единствено Јехона славеше дома со Борец со резултат 30-29 не би требало да има проблеми дома со Борец. Четирите најдобри од оваа група се Вардар, Младост, Драчево и Работнички.Во групата Б Алкалоид во среда ке го одигра дербито со Јуниор КВ додека во останатите дуели се постигнаа следниве резултати. Куманово - Голден Арт 26-28, Текстилец – Металург РА 18-30, Кичево – Македонија ЃП 36-42 и Аеродром – Астраион 36-18. Најдобри 4 од ооваа група се Алкалоид, Голден Аер, Јуниор КВ и Аеродром.

М.В.