Кик бокс клубот Кавадарци настапи со 3 борци и сите освоија медали а Филип Ризов покажа дека е во одлична форма

Кик Бокс клубот Кавадарци викендов зеде учество на престижниот меѓународен турнир „Трофеј на Белгрсад“ во соседна Србија каде настапи со тројца натпреварувачи. Сите кавадаречки кик боксери се закитија со медали и тоа Филип Ризов освои злато а Диме Благојески и Дарко Недев освоија бронзи. Да споменеме дека една од најдобрите борби на турнирот од која сите билевоодушевени како учесниците така и стручните лица но и коментаторите беше финалето во кое настапи Филип Ризов. Двајцата борци покажаа завидно ниво на техника, брзина и кондиција и ги пленија срцата и ги собраа аплаузите од сите во салатаКлубот изрази и јавна благодарност до професорот Сашко Калеов за одвоеното време, нерви и секако стручната помош во подготовките на нашите борци.

viber_image_2022-05-10_12-43-20-520 viber_image_2022-05-10_12-43-21-312 viber_image_2022-05-10_12-43-22-061 viber_image_2022-05-10_12-43-22-784

М.В.