МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

На 24.09.2022 година во салата ,,Билјанини извори" во Охрид се одржа државното првенство за кадети,јуниори и јуниори до 21 година.

Данка Стојкова од КК „Сансаи-Метал Апостолов„ го освои златниот медал во категоријата ката кадети индивидуално. Како државен првак го освои пласманот за учество на претстојното светско првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година кое ќе се одржи во Коња-Турција од 26 до 30 Октомври 2022 година.

308089035_1260248574813366_8395795746486116482_n 308233544_3243806405832429_9191950155170966298_n