МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Синоќа на патот Дреново- Кавадарци автомобил во кој се наоѓале татко и син излетал 22 метри од патот. Случајот го пријавил детето ,кое било во автомобилот, кое има само 8 години, и кое и покрај повредите успеало да се јави на 112 и да побара помош за себе и својот татко. "Благодарение на пожарникарите во постојана комуникација со детето,автомбилот е пронајден а двајцата со тешки повреди се пренесени во Општа Болница Кавадарци а оттаму во Скопје. Браво за нашиот мал херој кој и покрај повредите успеал да се јави и да побара помош. Со зборовите -,,Гледам само темница, заглавен сум, се ме боли.. а татко ми не дише’’, се наведува во ФБ статусот на ТПЕ Кавадарци за ова несреќа. 374176624_685659826916404_892634893736042092_n 374467827_685659876916399_2368507904540977488_n