МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„Како звучи идејата за уште едно уникатно искуство со многу музика, возбуда и иновација? Оваа сабота забавата е загарантирана во ср...

,,Уредите без чад значително ја променија сликата на пазарот на алтернативи на пушењето. Предводник во оваа категорија несомнено се IQOS ...

Марија САкалиева е харизматична и убава млада девојка од Кавадарци. Се чини таа е најдобрата македонска инфлуенсерка на интернет апли...

IQOS - алтернатива за возрасните пушачи развиена врз база на научни докази

Во центарот на работењето на тутунскиот гигант Филип Мори...

Започна со своето најново дело на 17 мај а заврши на 24 август годинава .

Пане Хаџивасилев –моден дизајн, кому уметноста му е пасија...

На Филип Ризов му се потребни средства за учество на Светското Кик-Бокс првенство во Италија

Се работи за апел за финансиска помош ,...

Во мини лигата на РК„Металург„кавадарачани најуспешни

Мини ракометната лига на Ракометниот клуб„Металург„ се приближ...

Кавадаречките ракометари го совладаат Спартак 29-28

Претставниците на ГРК Тиквеш кои се натпреваруваат во Прватата ракометна лига в...

Медалите се освоени на Државното првенство

Никола Петров, Розе Милкова и Сашко Гинев ја продолжија низата на успешни настапи на ка...

И покрај ремито против второпласираниот тим на табелата, тимот на ГРК Тиквеш остана на претпоследното место на првенствената табела, с...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)