МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Педесетина џудисти од сите возрасти од џудо клубовите Гладијатор од Кочани, Сенсеи од Радовиш и Кожувчанка од Кавадарци во неделата, 5 ...

Екипата на Металург ГРК-„Тиквеш“ стартува со настапите во рамките на напреварувањата во мини лигата на Металург.Овој викенд игр...

Ракометарите на Градскиот ракометен клуб „Тиквеш“ продолжуваат со серијата на натпревари во Првата машка ракометна лига со нај...

На 27 септември 2015 година, во Бијељина, Босна и Херцеговина се одржа Меѓународниот турнир „Ноќ на шампионите 2015"

На натпреварот у...

На 27 септември 2015 година, во Бијељина, Босна и Херцеговина се одржа Меѓународниот турнир „Ноќ на шампионите 2015" На натпреварот учествува...

„Црниот“ викенд за кавадаречките спортски колективи го заокружи градскиот ракометен клуб Тиквеш кој со 20-30 беше поразен од тимот...

Велосипедистите активни за ,,Гроздоберот,,

Педесетина велосипедисти, членови на групата на рекреативни велосипедисти „Тиквешки...

Се надеваме дека од овој турнир со помош на Црна Река како клуб, ќе има некој голем шампион.

Најголемо задоволство е што наши, кавад...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)