МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Oд сигурни извори РТК.МК (Регионална тв куќа) дознава дека сите тестови , на фудбалерите управата и стручниоит тим на третолигашот ФК Росоман 83,земени вчера ,а Ковид-19 по нивно барање, се негативни.

Потсетуваме ФК Росоман 83 ќе игра бараж за Втората лига, и по нивно барање се тестираа сите играчи и вработени во тимот. За точниот датум на одигрувањето на натпреварот засега немаме информација.Последниот збор , за протоколот за одвивањето на тренинзите и самиот натпревар ги има Фудбалската Федерација на Македонија.