IGM TRADE

Во сабота нашата ракометна решрезентација ке ги дознае бараж противниците

Македонија на 29 јануари ќе ги дознае ривалите во баражи...

Според новиот формат ракометната елита би броела 16 екипи поделени во две групи по осум

Последните две сезони машката ракометна Суп...

Апсолутно заслужено три кавадарчанки беа меѓу лауреатите

Викендов во хотелот ,,Континентал,, во Скопје, во организација на Карате ф...

Словенците максимално ја искористија нашата младост и неискуство и славеа со 27-25

Македонската ракометна репрезентација претрпе п...

Голманската легенда ке се обиде да ги однесе неготинчани во супер лигата

Легендарниот македонски голман Петар Ангелов и официјалн...

Светско фудбалско во Катар, Зимски олимписки игри во Пекинг, Европско во ракомет и кошарка, светско во пливање и атлетика

2021 замина ...

Црна Река со 7-8 го совлада Арбен Бајрами нагости а Клими славеа во Тетово со 3-6

Викендов заврши првенството во футсал во двете лиги з...

Кавадарчани спасија бод иако на полувреме водеа со плус 4

Машките ракометни суперлигаши ги одиграа средбите од 16 коло - последно за ...

Кавадарчани посакуваат со победа да ја завршат календарската година

Машките ракометни суперлигаши само што го завршија 15 коло во ...

Викендов се игра осмото коло од втората ФФМ Футсал лига каде противник ни е една од новите екипи во лигата екипата на КМФ КАРДШЛИК 2021 од...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)