МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

Кавадарчани се апсолутни фаворити и со победа на три кола пред крајот ке си го осигураат учеството во завршницата

Уште 4 кола остан...

Екипите имаа лош старт на сезоната иако имаме квалитетни поединци

Што прави кавадаречката и неготинската иднина кога кошарката и ...

Лилјана Илиева, Лина Нојкова и Никола Караѓорѓев ги потврдија и натфрлија личните достигнувања

Изминатиов период стрелците од СК ...

На овој натпревар блеснаа домашните Димовски со 11 погодоци и одличниот на голот Велков

Ракометните суперлигаши викендов гим одигр...

Единствен претставник од Стрешачкиот Клуб Кавадарци беше Горан Илиев кој заврши како 14

Изминатиов викенд во Богданци се одржа држ...

Во директна пресметка за местата што водат во плеј офот кавадарчани не дозволија изненадување

Кај ракометните суперлигаши на репе...

На 24.09.2022 година во салата ,,Билјанини извори" во Охрид се одржа државното првенство за кадети,јуниори и јуниори до 21 година.

Данка Ст...

На 22.okтомври , во спортската сала на Средно медицинско училиште “Никола штејн” Тетово,се одржа Меѓународен натпревар ,,Златен ку...

Ова ке биде директна пресметка помеѓу екипите кои конкурираат за местата што водат во плеј офот

Ракометните суперлигаши овој вике...

Екипата на наставникот Сашко Ристов победи на општинскиот и ке не претставува на зонскиот натпревар

Во Кавадарци се одржа општинс...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)