МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Во директна пресметка за местата што водат во плеј офот кавадарчани не дозволија изненадување

Кај ракометните суперлигаши на репе...

На 24.09.2022 година во салата ,,Билјанини извори" во Охрид се одржа државното првенство за кадети,јуниори и јуниори до 21 година.

Данка Ст...

На 22.okтомври , во спортската сала на Средно медицинско училиште “Никола штејн” Тетово,се одржа Меѓународен натпревар ,,Златен ку...

Ова ке биде директна пресметка помеѓу екипите кои конкурираат за местата што водат во плеј офот

Ракометните суперлигаши овој вике...

Екипата на наставникот Сашко Ристов победи на општинскиот и ке не претставува на зонскиот натпревар

Во Кавадарци се одржа општинс...

Екипата со огнено оружје беше во Скопје а она со воздушно учествуваше на турнир во Прилеп

Изминатиов викенд екипа од СК Кавадарци в...

Карате клубот „Тиквеш„ на 2 октомври учествуваше на 17 интернационален карате турнир- „Струга Опен-2022“.

Од КК Тиквеш„ у...

Брестовац ке има тешка задача во Битола бидејки ке му недостигаат неколку повредени првотимци

Од денес до недела ракометните супе...

Кавадаречките ракометари доминираа но потклекнаа во финишот

Ракометните суперлигаши во петтото коло одиграа според очекувањата. ...

За кавадаречките ракометари домашниот терен и помошта од публиката треба да биде огромна предност

Ракометните суперлигаши овој в...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)