МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Во предигра на финалето, Борец го победи Металург и го освои третото место.

Фудбалерите на Победа и денеска ја покажаа својата клас...

Злато и две сребра за Будо од Кавадрци на „К-1 трофејот на Ниш“

Кик бокс клубот Будо од Кавадарци продолжува со успесите на меѓ...

Со полумаратон, кавадаречките спортски рекреативци и официјално ја затворија годинашната сезона за трчање, начин кој го практикуваат ...

Избраниците на професорот Велков одлично влегоа во натпреварот, и во првата половина од воведното полувреме константно ја имаа предно...

Владанка Аврамова –во кати поединечно за кадетки беше најдобра и освои златен медал а Звонко Николоски во кати поединечно јуниори и...

Пливачот-маратонец д-р Бошки Илиев викендов со над 70-сетина пливачи мартонци, пливаше во водите на Егејското море.Конкретно на 5 ноемв...

Вчера во Спортската сала „Јасмин„ се одржи ракометен турнир за пионери родени 2002 година и помали.Организатор на турнирот беше Г...

Својот дебитантски настап во кадетска конкуренција на „Кроација опен 2016“ кој се оддржа во Ријека, Хрватска, кавадарчанката Влад...

Oпштина Кавадарци ке извои 20 илјади евра за санација Градскиот Стадион во Кавадарци.

Во тек е тендер за избор на најдобар понудувач...

Со 4 - 0 ТИКВЕШ (Љуботен) ја победи БЕЛАСИЦА од Струмица Фудбалерите на Тиквеш 2014 до крајот на есенскиот дел од сезоната ќе настапуваат под ...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)