МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Македонските ракометарки како домаќинки ке играат против Сенегал, Узбекистан и Иран.

Женската кадетска ракометна репрезентација ...

Доктор Бошко Илиев сам опслужува 23 општини

Во пресрет на стартот на подготовките за следната спортска сезона спортските колективи...

Српскиот интерннационаец во својата кариера има насстапувано за тимот на Охрид

Екипата на ГРК Тиквеш продолжува да го креира тимо...

По победата над Саса во Кавадарци доаѓа уште еден второлигаш

Управата на ГФК Тиквеш одлучи комплетните подготовки за претстојната...

Кавадаречките ракометари нема да го бранат првото место освоено лани бидејки ке бидат во Охрид

Прилепчани ја продолжуваат ракомет...

Нов член на кавадаречкиот прволигаш може да стане левиот бек Арнад Хамзиќ

Полека но сигурно ГРК Тиквеш го создава тимот за претсто...

Турнирот ке се одржи на крајот на месец август и ке биде последна контрола пред стартот на првенството

Следниот месец, на 27 и 28 авгу...

Српскиот среден бек постигна 187 гола на вкупно 32 одиграни натпревари

Секогаш по завршувањето на сезоната во поедини спортови се пр...

За новата сезона до РФМ пристигнаа дури 19 пријави за учество во првата лига

Во новата сезона во Првата машка ракометна лига најверо...

Кавадарчани сеуште се тивки на трансфер пазарот но се очекува прво да го решат тренерското прашање

Голманот на ГРК Тиквеш Александ...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)