МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Кавадаречките фудбалери поразени од подобиот тим на Новаци

По серијата од три победи едноподруго фудбалерите на кавадаречкиот второлигаш денеска беа поразени од Новаци со 0 : 2. Двата гола гостите ги постигнаа во првото полувреме.

Еве ги резултатите од ова коло :

ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 1 - 3 ФК ХОРИЗОНТ ТУРНОВО

ФК МЕТАЛУРГ 1 - 3 ФК ВЕЛАЗЕРИМИ 77

ФК ЕУРОМИЛК ГЛ 0 - 0 ФК ТЕТЕКС

ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци 0 - 2 ЗФК НОВАЦИ 2005

ГФК ВАРДАР Неготино 1 - 0 ФК СКОПЈЕ